• https://www.facebook.com/groups/201325903293558/
  • https://twitter.com/yapikorumacilar
  • http://www.instagram.com/yapikorumacilari

 

TARİHSEL ÇEVRE VE YAPI KORUMACILARI DERNEĞİ

Bize Ulaşın

TARİHSEL ÇEVRE VE YAPI KORUMACILARI DERNEĞİ


Altunizade, Güllübahçe Sokak  9/2 Üsküdar/İSTANBUL


0 216 474 17 28


info@yapikorumacilari.org

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam44
Toplam Ziyaret34645
KÜLTÜR TURİZMİ
01.06.2024 tarihinde gerçekleştirdiğimiz konferansımızda değerli Araştırmacı,Yazar ''Faruk Pekin'' den, bizlere tüm dünyada yükselen bir değer olduğunu ifade ettiği ''KÜLTÜR TURİZMİ'' ni birçok tanımlamaları ile dinledik.
Konferansımızda; Türkiye' nin iki kıta üzarinde eşsiz bir coğrafyaya, benzersiz bir tarihe sahip olduğunu, açıkhava müzesi olan ülkemizin çok katmanlı, çok kültürlü, çok dinli, çok dilli yapısıyla her dünya gezgininin listesindeki ilk yer olması gerektiğini vurgulayan değerli Faruk Pekin, konuşmasında aynı zamanda karbon ayak izi hatıra ormanından (Kültür Bilincini Geliştirme Vakfı ve Fest Travel katkılarıyla oluşturulan), Kültür Turizminde dünyadan ''MUKAYESELİ ÜSTÜNLÜĞÜMÜZÜ'' oluşturacak hikayelerden, öğelerdenden de bahsetmiştir.
2024 yılında Zeyrek' te gerçekleşen derneğimiz ile @kulturbilincinigelistirmevakfi ortaklığındaki 'Ahşap Ustası Yetiştirme Programı' ndan da görsellerle Kültür Turizmine verilebilecek çok çeşitli katkılardan söz edilmiştir.
Görseller,hikayeler,istatistikler ile oldukça kapsamlı olan konferans için kıymetli Faruk Pekin' e ve tüm katılımcılarımıza çok teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Tarihsel Çevre ve Yapı Korumacıları Derneği Yönetim Kurulu
  
29 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın