• https://www.facebook.com/groups/201325903293558/
  • https://twitter.com/yapikorumacilar
  • http://www.instagram.com/yapikorumacilari

 

TARİHSEL ÇEVRE VE YAPI KORUMACILARI DERNEĞİ

Bize Ulaşın

TARİHSEL ÇEVRE VE YAPI KORUMACILARI DERNEĞİ


Altunizade, Güllübahçe Sokak  9/2 Üsküdar/İSTANBUL


0 216 474 17 28


info@yapikorumacilari.org

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam5
Toplam Ziyaret26702
GEÇMİŞTEN GELECEĞE ADIM ADIM... İSTANBUL ARKEOLOJİ MÜZESİ

Tarihsel Çevre ve Yapı Korumacıları Derneği olarak çocuklarımızın kültürel mirası koruma, sahip çıkma ve sürdürme bilinci edinmesi, kültür ve sanat duyarlılığı kazanması ve tarih bilincinin pekiştirilmesi amacıyla başlattığımız ''Geçmişten Geleceğe Adım Adım'' projemiz kapsamında 29 Nisan 2022 tarihinde Alibeyköy Ortaokulu öğrencilerinden bir grupla, İstanbul Arkeoloji Müzesi'ni ziyaret ettik.

Yönetim Kurulu üyemiz Mustafa Özvural eşliğinde, öğrencilerin arkadaşlarına rehberlik yapmak için hazırladıkları anlatımları ile müze gezisi gerçekleşti. 17 Mayıs 2022 tarihinde okullarında gezi ile ilgili sunum yaptılar ve biz de derneğimiz adına öğrencilere ''katılım belgesi ve kitap'' takdim ettik.

Yönetim kurulu başkanımız Deniz Alkan ve yönetim kurulu üyemiz Hatice Karakaya, Mustafa Özvural'ın katıldığı etkinlikte Türkev-Türkiye Tarihi Evleri Koruma Derneği yönetim kurulu üyesi Gönül Tarhanlı, Arkeoloji Haber'den Yaşar İliksiz ve öğrencilerimize imzalı ''İstanbul Arkeoloji Müzesi'' adlı kitaplarını takdim ettiğimiz, Arkeolog Nezih Başgelen de bizlere eşlik ettiler.

Başta okul müdürü Taylan Özbek olmak üzere tüm öğretmen ve öğrencilere derneğimize gösterdikleriilgiden dolayı çok teşekkür ederiz.

 

  
172 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın