• https://www.facebook.com/groups/201325903293558/
  • https://twitter.com/yapikorumacilar
  • http://www.instagram.com/yapikorumacilari

 

TARİHSEL ÇEVRE VE YAPI KORUMACILARI DERNEĞİ

Bize Ulaşın

TARİHSEL ÇEVRE VE YAPI KORUMACILARI DERNEĞİ


Altunizade, Güllübahçe Sokak  9/2 Üsküdar/İSTANBUL


0 216 474 17 28


info@yapikorumacilari.org

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam3
Toplam Ziyaret16381
GELENEKSEL AHŞAP YAPI VE ÇAĞDAŞ MİMARİDE, AHŞAP YAPI MALZEMESİ KULLANIMI
Tarihsel Çevre ve Yapı Korumacıları Derneği’miz ve TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Anadolu 1. Bölge Temsilciliği ile birlikte düzenlediğimiz; "Mimaride Koruma Seminerleri-2" etkinliğimizin 3. oturumu, "Geleneksel Ahşap Yapı ve Çağdaş Mimaride, Ahşap Yapı Malzemesi Kullanımı" başlıklı seminer, Doç. Dr. Ayten ERDEM ve Doç. Dr. Erkan AVLAR katılımı, Restorasyon Uzmanı Y. Mimar Deniz ALKAN moderatörlüğü ile 25 Aralık 2020 Cuma, 14.00- 16.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. Söyleşiye kayıt yaptırmak için detayları bilgilerinize sunar, katılımınızı dileriz.
Zoom kaydı için: http://bit.ly/3podxSj
YouTube yayını için : https://youtu.be/zdWf1wexkfs
TMMOB Mimarlar Odası Sürekli Mesleki Gelişim Merkezi / SMGM ;
Mimaride Koruma Seminerleri 2 İçeriği: "Geleneksel Yapım Teknikleri, Çağdaş Mimaride Geleneksel Teknik ve Malzemenin Kullanımı"
Ülkemizde mimari arkeolojik ve çevresel kültür varlıklarını korumak, yaşatmak, gelecekle bağlantısını kurmak bu yapısal oluşuma katkısı olan bilincin bilimsel ortamda yaygınlaşmasını sağlamak amacıyla dört oturumdan oluşan seminer programı düzenlenmiştir.
Kültür varlıkları ve korunması ile onarım ve yenileme alanlarına ve çağdaş mimaride geleneksel malzemenin ve tekniğin kullanımına ilişkin düzenlenen program, mesleki bilgi ve becerinin sürdürülebilirliğini sağlamayı hedeflemektedir.
Seminer programı; Geleneksel Ahşap Yapılar, Kagir Yapılar, Kerpiç Yapılar, Karma Yapılar ile geleneksel malzemelerin ve tekniklerin çağdaş mimaride kullanım alanlarını da kapsayan mimarlık mirası konusuna bir üst bakışla, geleneksel yapım tekniklerine uzanan bilgi alanında sürekli genişleyen birikimi ve uygulama modellerini aktarmayı içermektedir.
* Etkinlik TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şb. Anadolu 1. Büyükkent Bölge Temsilciliği ve Tarihsel Çevre ve Yapı Korumacıları Derneği iş birliği ile kurgulanmıştır.
  
661 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın